Новини

 • Прийнято законопроект, що дозволяє безпритульним голосувати на виборах

  Верховна Рада прийняла законопроект № 0869 «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо соціального захисту безпритульних осіб», який дозволяє безпритульним голосувати на виборах через включення до списку виборців. За зміни до деяких законів України щодо соціального захисту безпритульних проголосували 340 депутатів.
  Згідно з прийнятими змінами, в Україні буде створено центр обліку безпритульних.
  Виборча адреса громадянина, що не має зареєстрованого місця проживання, визначається за погодженням з цим центром або соціальною службою, у складі якої створено структурний підрозділ для обліку безпритульних.
  Відповідні зміни внесено також до закону про вибори президента України і народних депутатів.
  Точна кількість людей без певного місця проживання в Україні невідома - такий облік не ведеться. У ЗМІ звучать цифри від 100 тис до 2 млн осіб. Що стосується безпритульних у Києві, то за даними КМДА їх близько 15 тис., хоча громадські організації називають цифру удвічі більшу.
  Експерти встигли підрахувати, що фактично додаються 2% голосів виборців. А от безпритульні навряд чи дізнаються про такий соціальний захист, адже не завжди на смітнику можна знайти працюючий телевізор чи радіо. Тим більше процес обліку безпритульних навіть не уявляється. Тож найменування закону із використанням  слів «соціальний захист» є цинічним, що у нашій політиці вже стало звичним явищем. Перетворюємося на країну безпритульних виборців?

  Джерело тут

  Переглядів: 38362 Теги: , повернутись
  17 Вересня 2013