Новини

 • Скільки заробляють найдорожчі корпоративні юристи США

  У США журналісти "заглянули в кишені" найуспішніших корпоративних юрисконсультів, підрахувавши і порівнявши їх доходи за 2011 і 2012 роки. В поле зору також опинилися тенденції в розмірах заробітної плати та бонусів, причому коливання в сумах преміальних виплат "топів" безумовно не порадують. Журнал Corporate Counsel підготував для серпневого номера таблиці, в яких наочно продемонстрував тренди останнього десятиліття (дивіться інтерактивну версію тут).
  Самою стабільною категорією став базовий оклад головних юрисконсультів. Його розміри повільно повзли вгору, зробивши два різких стрибка в 2004-му і 2009-2010 роках. У 2011 році зростання припинилося, крива графіка змінила напрямок і пішла вниз. Поки, втім, обійшлося без суттєвих коливань - зарплата в середньому зменшилася лише на 1,8% до усередненого значення $ 611 411 (у річному вирахуванні, до сплати податків).
  Показник Total cash, тобто загальна сума виплат, яка складається з базового окладу, а також різних бонусів і премій, в 2000 році стартувала на позначці трохи вище $ 1 млн в середньому по ринку, впала на 6% роком пізніше, а потім різко збільшувалася на Протягом дев'яти років, поки не досягла піку в $ 1,8 млн в 2010 році. У 2011 році, як і у випадку з окладом, крива "тотал кеш" опустилася на 5,7% до позначки в $ 1,736 млн. Подібне зниження фахівці пов'язують з економічною ситуацією в світі.
  Що стосується преміальних у вигляді опціонів на купівлю акцій, то тут картина протилежна. Такі виплати безпосередньо залежать від того, наскільки успішним був рік як для компанії в цілому, так і для самого юриста, тому ця категорія виявилася найбільш нестабільною. 2000 визначено став для топ-юристів успішним - цифри стартували на позначці в $ 4,2 млн. Уже на наступний рік керівництво одумалася і зменшило розміри опціонів на 32%, до $ 2,8 млн, а в 2003 році - і на всі 58% , в середньому передавши кращим юрисконсультам право на викуп пакета акцій еквівалентного $ 1 млн. На протязі 2004-2009 років графік залишався практично незмінним, проте потім все ж звалився нижче позначки $ 1 млн. У 2010 році опціони на 39%, але так і не подолали $ 1 млн кордон, зупинившись на $ 900 000, а до 2011 і зовсім зменшилися до $ 700000.
  Статистика знайшла своє відображення і в сумах, які отримали після закінчення року 100 найбільш високооплачуваних корпоративних юристів.
  Так, наприклад, Чарльз Каліл (Charles Kalil), віце-президент і головний юрисконсульт The Dow Chemical Company, у минулому році займав 12 рядок рейтингу, отримавши майже $ 2 млн бонус і заробивши в цілому ще $ 2,6 млн. Однак у 2012 році Калілу виплатили лише половину колишньої премії. Керівництво компанії пов'язало виплату бонусів з успішною роботою співробітників, а оскільки цього року віце-президент і його підлеглі не досягли заданого обсягу прибутків, то втратили і в преміальних. В цьому році Каліл зайняв лише 39 місце.
  На самій вершині юридичної Олімпу виявився Луїс Бріскман (Louis Briskman), що працює в CBS Corporation. За 2012 Бріскман поповнив свої рахунки в загальній складності на $ 14,6 млн. За ним йдуть Девід Берник (David Bernick) з Philip Morris і Рассел Дейо (Russell Deyo) з Johnson & Johnson (дохід кожного - близько $ 6 млн). П'ятірку замикають Майкл Фріклас (Michael Fricklas) з Viacom Inc і Пол Каппуччо (Paul Cappuccio) з Time Warner Inc, що отримали по $ 4,5 млн.
  У загальній складності всього 39 юристів отримали бонуси понад $ 1 млн - на два менше, ніж у минулому році. Лідирує тут також Бріксман - за 2012 він отримав понад $ 5 млн як заохочувальної премії.
  Втім, незважаючи на всі спроби корпорацій-гігантів утримати талановитих співробітників, завжди буде місце, де "трава зеленіша". Так, наприклад, шість з 20 найбільш високооплачуваних юрисконсультів за 2011 рік у цьому році залишили займані посади. Як мінімум троє з них повернулися до приватної практики, інші ж приєдналися до великих юридичним фірмам.

  Автор: Олександра Ромазіна

  Джерело тут

  Переглядів: 2297 Теги: , повернутись
  30 Липня 2012