Новини

 • Декриміналізація відбулася: Верховна Рада України внесла низку змін до Кримінального Кодексу України

  21 лютого 2014 року Парламент ухвалив Закон N 746-VII, що вносить низку цікавих змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України.

  Мова йде насамперед про ст. 364 "Зловживання владою або службовим становищем" та ст. 365 "Перевищення влади або службових повноважень" ККУ, які автори законодавчого акта вважають "козирем, який завжди можна використати для нейтралізації політичного опонента чи бізнес-конкурента". Нагадаємо, що саме за цими статтями свого часу було засуджено Ю.Тимошенко та Ю.Луценко.

  Отже, запроваджуються такі кроки вдосконалення національного кримінального законодавства:

  По перше, змінюється формулювання ч. 1 ст. 364 ККУ. Віднині кримінальне покарання наставатиме за умисні зловживання, вчинені з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи іншої фізичної або юридичної особи. Таке формулювання дозволить уникнути притягнення до відповідальності за зловживання, яке не принесло незаконної користі. На думку законодавців, попереднє формулювання вчинення відповідних дій "з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або інтересах третіх осіб" дозволяло вважати злочином будь-який свідомий крок будь-якого посадовця.

  По друге, із ККУ виключаються статті 3651 "Перевищення повноважень службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми", 423 "Зловживання військовою службовою особою владою або службовим становищем" та 424 "Перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень".

  Однак найгучнішою зміною є, безумовно, оновлена редакція статті 365 ККУ, згідно з якою відтепер ця стаття поширюватиметься лише на правоохоронців.

  Це означає звільнення від покарання осіб, засуджених за відповідні діяння (в порядку, передбаченому ст. 539 КПКУ).

  Нагадаємо, що відповідно до ч. 3 ст. 88 ККУ особи, що відбули покарання за діяння, злочинність і караність якого усунута законом, визнаються такими, що не мають судимості. Це в свою чергу усуває всі обмеження для таких осіб, зокрема надає їм можливість висувати свої кандидатури на виборах.

  Переглядів: 2749 Теги: , повернутись
  28 Лютого 2014