Новини

 • Особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей

  18 жовтня 2014 року набрав чинності Закон України від 19 вересня 2014 року №1680-VII "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" (далі – Закон), який визначає тимчасовий порядок організації місцевого самоврядування, діяльності органів місцевої влади в окремих районах Донецької та Луганської областей.
  Основна мета Закону - створення умов для якнайшвидшої нормалізації обстановки, відновлення правопорядку, конституційних прав і свобод громадян, створення умов для повернення мешканців до вимушено залишеним місць постійного проживання, відновлення життєдіяльності в населених пунктах і розвитку цих територій. Також відновлюються права та законні інтереси юридичних осіб.
  Особливий порядок на зазначених територіях вводиться Законом тимчасово, на 3 роки з дня набрання чинності.
  Законодавство України в окремих районах Донецької та Луганської областей на період дії особливого порядку місцевого самоврядування діє з урахуванням особливостей, визначених коментованим Законом.
  Закон визначає порядок забезпечення узгодженої діяльності органів місцевого самоврядування цих територій з органами центральної виконавчої влади, а також механізми державної підтримки соціально-економічного розвитку окремих районів цих областей через впровадження відмінної від загального економічного режиму здійснення господарської та інвестиційної діяльності, спрямованих на відновлення об'єктів промисловості, інфраструктури, житлового фонду, переорієнтацію промислового потенціалу, створення нових робочих місць.
  Управління в містах, селах і селищах здійснюється територіальними громадами через органи місцевого самоврядування відповідно до Конституції та законів України. Повноваження місцевих рад та посадових осіб, обраних на позачергових виборах, призначених Верховною Радою України цим Законом, достроково не припиняються.
  Позачергові вибори депутатів районних, міських, районних у містах, селищних, сільських рад, сільських, селищних та міських голів в окремих районах Донецької та Луганської областей призначаються на 7 грудня 2014 року.
  Відповідно до Закону, держава гарантує недопущення кримінального переслідування, притягнення до кримінальної та адміністративної відповідальності і покарання осіб-учасників подій в цих районах. Для охорони громадського порядку в населених пунктах окремих районів за рішенням органів місцевого самоврядування створюються загони народної міліції.
  Закон набрав чинності з дня його опублікування – 18 жовтня 2014 року (опубліковано: "Голос України" № 201 від 18.10.2014 року).

  Переглядів: 1617 Теги: , повернутись
  21 Жовтня 2014