Новини

 • Посилено кримінальну відповідальність за корупційні діяння

  Верховна Рада України внесла зміни до антикорупційного законодавства. Зокрема, у Кримінальному кодексі України замість відповідальності за одержання хабара відповідальність наставатиме за прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.
  Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення національного законодавства у відповідність із стандартами Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією" (далі - Закон), окрім Кримінального кодексу України, також вносяться зміни до:
  - Кодексу України про адміністративні правопорушення;
  - Закону України "Про господарські товариства";
  - Закону України "Про основи національної безпеки України";
  - Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції".
  Зокрема, згідно внесених змін, з метою приведення національного законодавства у відповідність із стандартами Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією, виключенно поняття "хабарництво". Відтепер, така дія називатиметься неправомірною вигодою - грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, які обіцяють, пропонують, надають або одержують без законних на те підстав.
  Отже, якщо раніше злочином вважалося одержання, пропозиція та давання хабара, то тепер каратимуть ще й за прийняття службовою особою пропозиції чи обіцянки надати їй або третій особі неправомірну вигоду.
  Крім того, тепер до суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення відносяться не тільки службові особи, а й звичайні працівники юридичних осіб - у разі одержання ними неправомірної вигоди, або одержання від них державними службовцями (і особами, що прирівняні до них), або за участю цих осіб іншими особами неправомірної вигоди.
  Так, за пропозицію службовій особі неправомірної вигоди за вчинення чи невчинення ним тої чи іншої дії в інтересах того, хто пропонує таку вигоду, передбачається встановити покарання від штрафу (250-500 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян) до позбавлення волі з конфіскацією від 3 до 6 років.
  За прийняття службовою особою пропозиції неправомірної вигоди пропонується встановити покарання у вигляді штрафу від 750 до 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  Одержання неправомірної вигоди службовою особою з використанням наданої їй влади чи службового становища карається штрафом від 1 тис. до 1,5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від 3 до 6 місяців, або позбавленням волі на строк від 2 до 4 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
  Одержання службовою особою неправомірної вигоди у особливо великому розмірі, або отримання такої вигоди службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, карається позбавленням волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.
  Неправомірною вигодою в особливо великому розмірі вважається вигода, яка в 500 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
  Закон набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування – 18 травня 2013 року (опубліковано: "Голос України" від 17.05.2013 року № 90).

  Переглядів: 2572 Теги: , повернутись
  24 Травня 2013