Новини

 • Прийнято нові Правила дорожнього руху в Україні

  Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову від 11.02.2013 року № 111 "Про внесення змін до Правил дорожнього руху" (далі - Постанова), що вносить зміни до Правил дорожнього руху (далі - ПДР), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року № 1306.
  Даною Постановою вводяться окремі терміни, зокрема:
  "автопоїзд (транспортний состав)" - механічний транспортний засіб, що з'єднаний з одним або кількома причепами за допомогою зчіпного пристрою;
  "газон" - ділянка однорідної території із дерновим покривом, який штучно створюється шляхом посіву і вирощування дерноутворювальних трав (переважно багаторічних злаків) або одернування; (стоянка на газонах, відповідно до коментованої Постанови, забороняється)
  "денні ходові вогні" - зовнішні світлові прилади білого кольору, передбачені конструкцією транспортного засобу, установлені спереду транспортного засобу і призначені для покращення видимості транспортного засобу під час його руху у світлий час доби;
  "залишення місця дорожньо-транспортної пригоди" - дії учасника дорожньо-транспортної пригоди, спрямовані на приховання факту такої пригоди або обставин її скоєння, які спричинили необхідність проведення працівниками міліції заходів щодо встановлення (розшуку) цього учасника та (або) розшуку транспортного засобу;
  "маневрування (маневр)" - початок руху, перестроювання транспортного засобу в русі з однієї смуги на іншу, поворот праворуч чи ліворуч, розворот, з'їзд з проїзної частини, рух заднім ходом;
  "острівець безпеки" - технічний засіб регулювання дорожнього руху на наземних пішохідних переходах, конструктивно виділений над проїзною частиною дороги та призначений як захисний елемент для зупинки пішоходів під час переходу проїзної частини дороги. До острівця безпеки належить частина розділювальної смуги, через яку пролягає пішохідний перехід;
  "темна пора доби" - частина доби від заходу до сходу сонця; (у діючих ПДР - це період від закінчення вечірніх (30 хв. після заходу сонця) до початку ранкових сутінків (30 хв. до сходу сонця))
  "удосконалене покриття" - цементобетонне, асфальтобетонне, залізобетонне або армобетонне збірне покриття, бруківки, вимощені брущаткою і мозаїкою, збірне покриття з дрібнорозмірних бетонних плит, із щебеню і гравію, оброблених органічними і в'язкими матеріалами.
  Постанова передбачає появу понад 20 нових дорожніх знаків, серед яких: "Початок щільної забудови" (5.63.1), "Культова споруда" (5.68), "Місце для стоянки" в т.ч. критої та з можливістю пересадки на маршрутні транспортні засоби (5.38), знак, що попереджатиме про зміну схеми руху та встановлення нових дорожніх знаків (5.64). Певних видозмін зазнають і такі поширені знаки, як наприклад, "Рух праворуч" (1.4.1) та "Рух ліворуч" (1.4.2). (розділи 33 і 34 ПДР та додатки 1 і 2 до ПДР, у яких описано види дорожніх знаків та дорожніх розміток, викладено у новій редакції)
  Відповідно до Постанови, дорожні знаки мають перевагу перед дорожньою розміткою і можуть бути постійними, тимчасовими та із змінною інформацією.
  Тимчасові дорожні знаки розміщуються на переносних пристроях, дорожньому обладнанні або закріплюються на щиті з фоном жовтого кольору і мають перевагу перед постійними дорожніми знаками.
  Дорожні знаки повинні розміщуватися таким чином, щоб їх було добре видно учасникам дорожнього руху як у світлу, так і в темну пору доби. При цьому вони не повинні бути закриті повністю або частково від учасників дорожнього руху будь-якими перешкодами, а інформацію, яку вони передають, могли сприймати саме ті учасники руху, для яких вона призначена.
  Дорожні знаки повинні бути видимими на відстані не менш як 100 м за напрямком руху та розміщеними не вище 6 м над рівнем проїзної частини.
  Дорожня розмітка повинна бути видимою учасникам дорожнього руху як у світлу, так і в темну пору доби на відстані, що забезпечує безпеку руху. На ділянках доріг, на яких є труднощі для видимості учасниками дорожнього руху дорожньої розмітки (сніг, бруд тощо) або дорожня розмітка не може бути відновленою, установлюються відповідні за змістом дорожні знаки.
  З 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу - ближнє світло фар.
  У разі постійної експлуатації транспортного засобу на дорогах, де проїзна частина слизька, рекомендується використовувати шини, що відповідають стану проїзної частини.
  Водій, що виконує поворот ліворуч, повинен дати дорогу попутним транспортним засобам, які рухаються попереду нього і виконують розворот.
  Задній протитуманний ліхтар дозволяється використовувати виключно в умовах недостатньої видимості як у світлу, так і в темну пору доби.
  Крім цього, з ПДР виключено норму, відповідно до якої розміщення реклами на транспортних засобах потрібно було узгоджувати з органами Державтоінспекції МВС України.
  Постанова набирає чинності з 15 квітня 2013 року.

  Переглядів: 2793 Теги: , повернутись
  27 Лютого 2013