Новини

 • Прийнято Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань

  Як відомо 19 листопада 2012 року набуває чинності новий Кримінальний процесуальний кодекс України. Цей кодекс передбачає введення і функціонування Єдиного реєстру досудових розслідувань.

  Наказом Генерального прокурора України від 17.08.2012 р. № 69 "Про Єдиний реєстр досудових розслідувань" затверджено Положення  про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі - Положення).
  Дане Положення визначає порядок формування та ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі - Реєстр), а також надання відомостей з нього. 

  Так, згідно з Положенням, реєстр - це створена за допомогою автоматизованої системи електронна база даних, відповідно до якої здійснюється збирання, зберігання, захист, облік, пошук, узагальнення даних, зазначених у п. 2.1 Положення (передбачає перелік відомостей, які вносяться до реєстру), які використовуються для формування звітності, а також надання інформації про відомості, внесених до реєстру.

  Реєстр утворено та ведеться відповідно до вимог нового Кримінального процесуального кодексу України з метою забезпечення:

  - єдиного обліку кримінальних правопорушень та прийнятих під час досудового розслідування рішень, осіб, які їх учинили, та результатів судового провадження;

  - оперативного контролю за додержанням законів під час проведення досудового розслідування;

  - аналізу стану та структури кримінальних правопорушень, вчинених у державі.

  Слід зазначити, що згідно із новим Кримінальним процесуальним кодексом України досудове розслідування починатиметься з моменту внесення відомостей до Реєстру.

  Держателем Реєстру визначена Генеральна прокуратура України.

  Реєстраторами Реєстру будуть:

  - прокурори;

  - слідчі органів прокуратури, внутрішніх справ, безпеки, органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства, та органів державного бюро розслідувань (з моменту створення).

  Впровадження Єдиного реєстру досудових розслідувань відбудеться з дня набрання чинності новим Кримінальним процесуальним кодексом України (19 листопада 2012 року).

  Переглядів: 3762 Теги: , повернутись
  10 Жовтня 2012