Новини

 • Тепер за тероризм можуть затримувати на строк понад 72 години, але не більше ніж 30 діб без рішення суду

  Верховна Рада України 12 серпня 2014 року прийняла Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про боротьбу з тероризмом" щодо превентивного затримання у районі проведення антитерористичної операції осіб, причетних до терористичної діяльності, на строк понад 72 години" (далі - Закон), яким дозволила подовжувати превентивне затримання у районі проведення довготривалої антитерористичної операції осіб, причетних до терористичної діяльності, на строк понад 72 години, але не більше ніж на 30 діб.
  Підставою для превентивного затримання є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою терористичної діяльності.
  Згідно із Законом, таке затримання здійснюється за вмотивованим рішенням начальника Головного управління (управління) Служби безпеки України або начальника Головного управління (управління) Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим, у відповідній області, містах Києві та Севастополі за згодою прокурора та без ухвали слідчого судді, суду.
  Копія рішення про превентивне затримання на строк понад 72 години невідкладно надається затриманій особі, а також негайно направляється до слідчого судді, суду відповідної юрисдикції разом із клопотанням про обрання належного запобіжного заходу для затриманої особи. Після обрання такого заходу превентивне затримання не може продовжуватися.
  Закон набрав чинності з дня його опублікування – 22 серпня 2014 року (опубліковано: "Голос України" № 160 від 22.08.2014 року).

  Переглядів: 1752 Теги: , повернутись
  07 Вересня 2014