Новини

 • Зареєструвати права на нерухомість можна буде набагато легше - голова Державної реєстраційної служби України

  Відтепер процедура реєстрації прав на нерухоме майно забере у громадян менше часу, нервів і грошей. Для зручності та прискорення процедури Держреєстр залучить відділення "Укрпошти" та приватних нотаріусів, а в найближчому майбутньому планує створити електронні черги. Про це у програмі "Соціальний статус - Ваші права та пільги" на телеканалі Tonis повідомив голова Державної реєстраційної служби України Дмитро Ворона.
  За його інформацією, з 1 листопада цього року з питань реєстрації прав на нерухомість можна буде звертатися не тільки до державних реєстраторів, а й у будь-яке відділення "Укрпошти" на території країни. "Загалом, відвідавши відділення "Укрпошти", можна буде вирішити близько 80% питань", - пообіцяв голова Укрреєстру.
  Він також повідомив, що з 1 січня 2014 року надавати послуги з реєстрації прав на нерухоме майно зможуть ще й приватні нотаріуси за узгодженими з державою цінами. "До нового року ми плануємо наростити наші потужності, збільшити швидкість обслуговування і розширити мережу вдесятеро: з 2 тис. приміщень Держреєстру до 22 тис. місць, включаючи 14 тис. відділень "Укрпошти" та 6 тис. нотаріусів", - сказав Д.Ворона.
  Крім того, Держреєстр планує повністю позбутися живих черг у своїх відділеннях і зробити черги електронними. "Вже розпочинаються тендери з придбання необхідного обладнання. Найближчим часом ця система працюватиме, тобто людина зможе отримати свій квиток з номером у черзі, не виходячи з-за комп’ютера, й піти до оператора на призначений час. Живої черги вже не буде", - запевнив голова Держреєстру.
  За його словами, поки що з великими чергами у відділеннях справляються своїми силами. "Ми розвели черги, й тепер люди, які хочуть отримати консультацію, не товпляться до державних реєстраторів. Крім того, людина з будь-якого регіону може отримати консультацію телефоном або через Skype", - повідомив Д.Ворона. Всю контактну інформацію можна знайти на офіційному сайті Держреєстру.
  Він також зазначив, що відмовити в реєстрації прав на нерухомість громадянину можуть лише з причин, чітко прописаних у законодавстві. "Більше того, нещодавно було видано наказ міністра юстиції, який зобов’язує всіх державних реєстраторів зазначати вичерпні підстави відмови, чітко прописувати, що потрібно зробити, щоб усі папери було зареєстровано", - сказав Д.Ворона.

  Джерело тут

  Переглядів: 1611 Теги: , повернутись
  31 Серпня 2013