Новини

 • Благодійну допомогу для АТО звільнено від оподаткування податком на доходи фізичних осіб

  Тимчасово, на час проведення антитерористичної операції (далі — АТО), благодійна допомога, що надається на потреби її проведення, звільняється від оподаткування податком на доходи фізичних осіб (далі — ПДФО).
  Верховна Рада України внесла відповідні зміни Законом України від 2 вересня 2014 року № 1668-VII (далі - Закон) до ст. 165, ст. 170 та "Перехідних положень" Податкового кодексу України.
  Згідно внесених змін, передбачено звільнення в період проведення АТО та після її завершення – до 31 грудня року, наступного за роком, у якому завершено антитерористичну операцію, від ПДФО благодійної допомоги, що надається на користь: військовослужбовців (резервістів, військовозобов'язаних) та працівників Збройних сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, та інших органів державної влади, представники яких беруть участь в АТО, а також на користь членів родин військовиків, котрі зазнали поранення або загинули під час АТО.
  При цьому благодійну допомогу, надану для закупівлі чи у вигляді спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів та медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів за переліком, що визначено Кабінетом Міністрів України, або для оплати (компенсації) вартості таких засобів запропоновано звільнити від оподаткування податком на доходи фізичних осіб на будь-яку суму (вартість).
  Відповідно до Закону, суми коштів, отриманих благодійниками — фізичними особами (які внесені до Реєстру волонтерів АТО) на банківські рахунки для надання благодійної допомоги на користь АТО, не включатимуться до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника ПДФО.
  Волонтери, що надають благодійну допомогу, мають бути внесені в Реєстр волонтерів АТО. В той же час, до дати введення Реєстру вимоги відносно внесення фізичних благодійників-осіб (волонтерів) в цей Реєстр не застосовуються.
  Реєстр формується і ведеться Державною фіскальною службою України, і оприлюдниться на офіційному сайті. Порядок його формування визначається Міністерством фінансів України.
  Для включення до Реєстру волонтерів антитерористичної операції благодійник - фізична особа подає заяву, копію документа про реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) та довідку з банку (довідки з банків) із зазначенням реквізитів рахунків, відкритих на ім'я такого волонтера, що призначені для здійснення благодійної діяльності. Включення до Реєстру здійснюється за заявницьким принципом протягом одного робочого дня.
  Витребування інших відомостей і документів заборонене.
  Закон поширюється на правовідносини, що виникли з 21 листопада 2013 року.
  Також Закон вніс зміни до Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації".
  Даний Закон набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування – 26 вересня 2014 року (опубліковано: "Голос України" № 183 від 25.09.2014 року).

  Переглядів: 1572 Теги: , повернутись
  07 Жовтня 2014