Новини

 • Чи є цивільно-правові угоди обєктом оподаткування військовим збором: позиція податкової

  Вже два тижні в практичній діяльності бухгалтерів панує військовий збір, а розмови та дискусії навколо цієї теми не вщухають.
  Зокрема, оголеною лишається проблема коректного визначення об'єкта оподаткування військовим збором. Так, ПК України встановлює, що об'єктом оподаткування збором є доходи у формі:
  - заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами (ЦПД);
  - виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри (пп. 1.2 п. 161 підрозділу 10 "Інші перехідні положення").
  Найбільш проблемним виявилось питання оподаткування доходів за ЦПД. Підтвердженням цьому є нещодавно відкориговане роз’яснення в підкатегорії 132.02 Загальнодоступного інформаційного ресурсу ("ЗІР") на сайті Державної фіскальної служби (sfs.gov.ua).
  Так, спочатку фахівці ДФС вважали, що оподаткуванню військовим збором підлягають доходи, отримані за ЦПД, які належать до фонду оплати праці (згідно з пп. 2.1.8 Інструкції N 5 від 13.01.2004 р.).
  Тепер у роз'ясненні зазначено, що обкладанню військовим збором підлягають доходи, отримані за ЦПД, зокрема договором підряду/договором про надання послуг, виконання робіт/надання послуг за якими підтверджуються актами виконаних робіт (актами приймання-передачі), на підставі яких провадиться їх оплата.
  Самій фіскальній службі було б доречним ініціювати уточнюючі зміни до ПК України, або хоча б видати узагальнюючу податкову консультацію. Як показала практика, роз’яснення з "ЗІРу" є інформацією для роздумів, а не керівництвом до дії, особливо враховуючи те, як легко та зазвичай непомітно змінюються тексти відповідей.
  Не виключено, що завтра вищезгадане роз’яснення ще раз зміниться, але в даний момент можна зробити висновок, що фіскали вирішили відносити до об’єкта обкладення військовим збором доходи за всіма згаданими в ЦК України видами договорів (купівля-продаж, оренда, прокат тощо).
  На нашу думку, обкладення військовим збором не має стосуватися підприємницьких доходів за ЦПД, отриманих у межах обраних видів діяльності. Хоча підкреслимо: такий висновок не витікає з норм ПК України, він орієнтований виключно на лояльну позицію контролюючих органів, яку бажано було б підкріпити офіційними роз’ясненнями.

  Переглядів: 1682 Теги: , повернутись
  21 Серпня 2014