Новини

 • Особливості складання електронної податкової накладної

  Державна податкова служба України (далі -ДПСУ) у своєму листі роз’яснила, що електронний цифровий підпис, що накладається на податкову накладну при її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, та підпис, що скріплює цю накладну при її видачі покупцю, повинні належати одній особі, якій делеговано право підпису податкових накладних.
  Також ДПСУ зазначила, що у разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або при порушенні ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в Реєстрі покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.
  Крім цього, ДПСУ нагадує, що п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України передбачено, що платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну, складену за вибором покупця (отримувача) в один з таких способів:
  - у паперовому вигляді;
  - в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та умови реєстрації податкової накладної у Єдиному реєстрі податкових накладних.
  При цьому Податковим кодексом України визначено, що при складанні податкової накладної в електронній формі складання її у паперовому вигляді не є обов'язковим.
  Обмеження щодо формування податкового кредиту на підставі податкових накладних, складених в електронній формі, Податковим кдексом України не передбачено.

  Переглядів: 1955 Теги: , повернутись
  09 Червня 2013