Новини

 • Податкові преференції пріоритетним галузям економіки

  Президент підписав Закон України від 06.09.2012 року № 5211-VI "Про внесення змін до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб’єктів господарювання, які реалізують інвестиційні проекти у пріоритетних галузях економіки" (далі - Закон), яким передбачено, що суб'єкти господарювання, які реалізують інвестиційні проекти у пріоритетних галузях економіки, тимчасово, з 1 січня 2013 року до 31 грудня 2022 року включно, при імпорті устаткування (обладнання) та комплектуючих виробів до нього, що звільняються від обкладення ввізним митом, за умови оформлення митної декларації, можуть за власним бажанням видавати митному органу (а митний орган зобов'язаний прийняти) податковий вексель на суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість, визначену в такій митній декларації.

  Вказано, що строк погашення податкового векселя для суб’єктів господарювання, які реалізують інвестиційні проекти у пріоритетних галузях економіки, настає на 60-й календарний день з дня його видачі митному органу.

  Крім того, прибуток, отриманий від реалізації інвестиційних проектів суб'єктами господарювання, які реалізують інвестиційні проекти у пріоритетних галузях економіки, оподатковуєтьсяза ставкою:

  ― з 1 січня 2013 року до 31 грудня 2017 року включно ― 0%;

  ― з 1 січня 2018 року до 31 грудня 2022 року включно ― 8%;

  ― з 1 січня 2023 року ― 16%.

  Вищезазначені суб’єкти господарювання (з 1 січня 2013 року до 31 грудня 2022 р.) податок на прибуток підприємств обчислюють з урахуванням таких особливостей:

  1) під час нарахування амортизації основних засобів, що використовуються в період реалізації інвестиційного проекту та входять до груп 2 (капітальні витрати на поліпшення земель, не пов’язані з будівництвом) і 3 (будівлі), може бути застосовано метод прискореного зменшення залишкової вартості;

  2) сума податкових пільг з податку на прибуток підприємств, наданих суб’єкту господарювання під час реалізації інвестиційних проектів у пріоритетних галузях економіки, не може перевищувати обсяг інвестицій, фактично здійснених таким суб’єктом господарювання.

  При досягненні таким суб’єктом господарювання суми податкових пільг з податку на прибуток у розмірі, що дорівнює сумі фактично здійснених інвестицій, прибуток, отриманий у звітних періодах, наступних за звітним періодом, в якому було досягнуто такого розміру податкових пільг, оподатковується на загальних підставах.

  Суб’єкт господарювання подає разом з податковою декларацією з податку на прибуток інформацію в довільній формі про розмір податкових пільг, отриманих у звітних періодах.

  Для того, щоб отримати таку державну підтримку, великому бізнесу треба інвестувати 3 млн. євро і створити 150 нових робочих місць, середньому — 1 млн. євро і працевлаштувати 50 осіб, малому — 500 тис. євро і 25 осіб відповідно. (ч. 2 ст. 4 ЗУ "Про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки з метою створення нових робочих місць")

  Закон набирає чинності з 1 січня 2013 року.

  Переглядів: 2371 Теги: , повернутись
  19 Жовтня 2012