Новини

 • Процедура поновлення реєстрації платника ПДВ, анульовану через його відсутність за місцезнаходженням

  Однією з підстав анулювання реєстрації платника ПДВ є внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (далі – Єдиний державний реєстр) про відсутність юридичної або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання) або запису про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу. (пп. "ж" п. 184.1 ст. 184 Податкового кодексу України)
  Такі записи вносяться в Єдиний державний реєстр з ініціативи державного реєстратора або органа податкової служби. (ст. 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (далі - Закон))
  Відповідно до ч. 11 ст. 19 Закону юридична особа зобов'язана подавати (надсилати) щороку протягом місяця, що настає за датою державної реєстрації, починаючи з наступного року, державному реєстратору реєстраційну картку формою № 6 про підтвердження відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі.
  Державна податкова служба у коментованому листі зазначає: у випадку усунення підстав для причин анулювання свідоцтва платника ПДВ (особа здійснить підтвердження свого місцезнаходження) така особа має право повторно подати реєстраційну заяву за формою № 1-ПДВ з розшифруванням підстави для реєстрації платником ПДВ відповідно до ст. 183 Податкового кодексу України (обов'язкова або за добровільним рішенням).
  У разі відсутності підстав для відмови у реєстрації особи як платника ПДВ орган державної податкової служби зобов'язаний видати заявнику або відправити поштою (з повідомленням про вручення) свідоцтво про реєстрацію такої особи як платника ПДВ. Таке свідоцтво видається чи відправляється поштою не пізніше наступного робочого дня після бажаного (запланованого) дня реєстрації платника податку, зазначеного у його заяві, або протягом 5 робочих днів від дати надходження реєстраційної заяви, якщо бажаний (запланований) день реєстрації у заяві не зазначено чи такий день настає раніше дати, що припадає на останній день строку, встановленого для реєстрації платника податку органом державної податкової служби.

  Переглядів: 2200 Теги: , повернутись
  08 Травня 2013