Новини

 • Відновлено військові прокуратури в Україні

  Верховною Радою України 14 серпня 2014 року ухвалено Закон № 1642-VII "Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" щодо утворення військових прокуратур" (далі - Закон), яким відновлюється діяльність військових прокуратур в країні.
  Зазначений Закон визначає порядок утворення, укомплектування та матеріально-технічного забезпечення військових прокуратур, а також соціального захисту їх працівників зі статусом військовослужбовців.
  Згідно із Законом, до військових прокуратур належать Головна військова прокуратура (на правах структурного підрозділу Генеральної прокуратури України), військові прокуратури регіонів (на правах обласних), військові прокуратури гарнізонів та інші військові прокуратури, прирівняні до прокуратур міст і районів. Головну військову прокуратуру очолює заступник Генерального прокурора України - Головний військовий прокурор.
  У випадках, коли в силу виключних обставин на певних адміністративно-територіальних одиницях не діють органи прокуратури України, які мають здійснювати там нагляд, за рішенням генпрокурора України виконання їх функцій може покладатися на військові прокуратури. Утворення, реорганізація та ліквідація військових прокуратур, визначення їх статусу, компетенції, структури і штатів здійснюється генеральним прокурором.
  Військовими прокурорами і слідчими призначаються громадяни з числа офіцерів, які проходять військову службу або перебувають у запасі і мають вищу юридичну освіту.
  Нагадаємо, що 13 квітня 2012 року було ухвалено Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Кримінального процесуального кодексу України", пунктом 13 якого до Закону України "Про прокуратуру" внесено зміни, у тому числі, вилучені положення щодо військових прокуратур.
  Закон набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування – 24 серпня 2014 року (опубліковано: "Голос України" № 161 від 23.08.2014 року).

  Переглядів: 1561 Теги: , повернутись
  06 Вересня 2014