Новини
-
Встановлено щомісячну адресну допомогу переселенцям з тимчасово окупованої території та зони АТО
Уряд покриватиме витрати на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції (далі – АТО) шляхом надання щомісячної адресної допомоги.
Переглядів: 1489 Теги: , повернутись 16 Жовтня 2014
Так, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 505 (далі - Постанова), на допомогу можуть розраховувати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО, а також стоять на обліку в органах соціального забезпечення. Максимальний строк виплат - не більше ніж 6 місяців.
Грошова допомога призначається на сім'ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди довільної форми про виплату грошової допомоги цій особі від інших членів сім'ї у таких розмірах:
- для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) - 884 гривні на одну особу (члена сім'ї);
- для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сім'ї).
Загальна сума допомоги на сім'ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім'ї та не може перевищувати 2 400 гривень.
Грошова допомога перераховується уповноваженим органом на відкритий уповноваженим представником сім'ї в установі уповноваженого банку рахунок.
Серед підстав для відмови у призначенні адресної допомоги, зокрема, наявність у будь-кого з членів сім'ї депозиту на суму, більшу ніж 12 180 грн (10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб), або житлового приміщення, що розташовано не у Криму/зоні АТО.
Якщо працездатний член сім'ї (крім тих, що доглядають за хворими, дітьми тощо) не працевлаштувався (в тому числі за сприянням державної служби зайнятості) протягом 2 місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для такого члена сім'ї на наступні 2 місяці зменшується на 50%, а на наступний період - припиняється. Те ж стосується випадків, коли такі особи працевлаштовані у Криму/зоні АТО, але фактично не працюють.
У разі зміни складу сім'ї розмір грошової допомоги перераховується з місяця, наступного за місяцем виникнення таких змін. Про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги (у тому числі про факт працевлаштування), слід повідомити протягом 3 днів з дня їх настання.
Зазначена допомога не враховується під час обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, а також не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу (пп. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України).
Дана Постанова набрала чинності з дня офіційного опублікування – 7 жовтня 2014 року (опубліковано: "Урядовий кур'єр" від 07.10.2014 року № 184).
- Декомунізація (1)
- Прокурорський нагляд (2)
- Пенсійне право (2)
- Медичне право (1)
- Фінансове право (3)
- Адміністративне право (11)
- Безоплатна правова допомога (1)
- Судоустрій (2)
- Корпоративне право (3)
- Нотаріат (2)
- Права людини (1)
- Господарське право (4)
- Пленарне засідання Верховної Ради України (1)
- Адвокатура (3)
- Експертизи (1)
- Нерухомість (4)
- Земельне право (2)
- Транспортне право (1)
- Кримінальне право (10)
- Виборче право (4)
- Виконавче провадження (2)
- Конституційне право (5)
- Цивільне право (8)
- Військове право (6)
- Митне право (2)
- Міжнародне право (2)
- Податкове право (22)
- Соціальний захист (4)
- Страхове право (1)