Новини

 • Встановлено щомісячну адресну допомогу переселенцям з тимчасово окупованої території та зони АТО

  Уряд покриватиме витрати на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції (далі – АТО) шляхом надання щомісячної адресної допомоги.
  Так, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 505 (далі - Постанова), на допомогу можуть розраховувати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО, а також стоять на обліку в органах соціального забезпечення. Максимальний строк виплат - не більше ніж 6 місяців.
  Грошова допомога призначається на сім'ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди довільної форми про виплату грошової допомоги цій особі від інших членів сім'ї у таких розмірах:
  - для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) - 884 гривні на одну особу (члена сім'ї);
  - для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сім'ї).
  Загальна сума допомоги на сім'ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім'ї та не може перевищувати 2 400 гривень.
  Грошова допомога перераховується уповноваженим органом на відкритий уповноваженим представником сім'ї в установі уповноваженого банку рахунок.
  Серед підстав для відмови у призначенні адресної допомоги, зокрема, наявність у будь-кого з членів сім'ї депозиту на суму, більшу ніж 12 180 грн (10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб), або житлового приміщення, що розташовано не у Криму/зоні АТО.
  Якщо працездатний член сім'ї (крім тих, що доглядають за хворими, дітьми тощо) не працевлаштувався (в тому числі за сприянням державної служби зайнятості) протягом 2 місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для такого члена сім'ї на наступні 2 місяці зменшується на 50%, а на наступний період - припиняється. Те ж стосується випадків, коли такі особи працевлаштовані у Криму/зоні АТО, але фактично не працюють.
  У разі зміни складу сім'ї розмір грошової допомоги перераховується з місяця, наступного за місяцем виникнення таких змін. Про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги (у тому числі про факт працевлаштування), слід повідомити протягом 3 днів з дня їх настання.
  Зазначена допомога не враховується під час обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, а також не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу (пп. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України).
  Дана Постанова набрала чинності з дня офіційного опублікування – 7 жовтня 2014 року (опубліковано: "Урядовий кур'єр" від 07.10.2014 року № 184).

  Переглядів: 1489 Теги: , повернутись
  16 Жовтня 2014