Новини

 • Затверджено порядок розподілу допомоги від фізичних та юридичних осіб між постраждалими та переселенцями

  Уряд затвердив Порядок використання коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб для надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції (далі – Порядок).
  Даний Порядок визначає механізм використання коштів, що надійшли в національній та іноземній валюті Мінсоцполітики від фізичних та юридичних осіб, резидентів і нерезидентів як благодійні внески, гранти та дарунки для надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції (далі – АТО), перебувають у складних життєвих обставинах, що спричинені соціальним становищем, внаслідок яких особа частково або повністю не має (не набула або втратила) здатність чи можливість самостійно піклуватися про особисте (сімейне) життя та брати участь у суспільному житті).
  Встановлено, що для зарахування коштів у національній валюті Мінсоцполітики  відкриває рахунок 3125 "Рахунок для зарахування до спеціального фонду державного бюджету власних надходжень бюджетних установ" за програмою "Одноразові виплати жінкам, яким присвоєно почесне звання України "Мати-героїня", інвалідам і непрацюючим малозабезпеченим особам та особам, які постраждали від торгівлі людьми" та валютний рахунок у публічному акціонерному товаристві "Державний експортно-імпортний банк України" (для зарахування коштів в іноземній валюті з подальшою конвертацією у національну валюту).
  Також Мінсоцполітики утворить з представниками різних державних органів комісію з питань розподілу коштів між областями та м. Києвом за поданням обласних, Київської міської державних адміністрацій.
  Разом з тим будуть утворені місцеві комісії, в які й треба буде звертатися із заявою та потрібними копіями документів тим, хто бажає отримати таку одноразову допомогу. Ці комісії прийматимуть рішення про доцільність надання грошової допомоги, її розмір або відмову у наданні в кожному конкретному випадку.
  Для отримання грошової допомоги постраждала чи внутрішньо переміщена особа звертається до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації проживання або фактичним місцем перебування з відповідною заявою, в якій зазначає причини необхідності надання їй грошової допомоги та реквізити рахунка, відкритого у банківській установі.
  До заяви додаються:
  — копія документа, що посвідчує особу;
  — копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
  — копії документів, що підтверджують родинні стосунки (свідоцтво про одруження, свідоцтво про народження дітей);
  — копія довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення АТО (для зазначеної категорії осіб);
  — медична довідка про стан здоров'я особи або висновок медико-соціальної експертизи про встановлення інвалідності (у разі необхідності).
  Орган соціального захисту населення, до якого надійшла заява про надання грошової допомоги, після проведення перевірки правильності оформлення заяви, достовірності викладених у ній відомостей про заявника та наявності зазначених документів, приймає заяву та додані до неї документи і проводить перевірку щодо отримання особою грошової допомоги раніше.
  У разі коли особа раніше не отримувала грошової допомоги, орган соціального захисту населення передає заяву та додані до неї документи на розгляд місцевої комісії.
  У разі коли особа раніше отримувала грошову допомогу, орган соціального захисту населення повертає їй подані документи та повідомляє про відмову у наданні грошової допомоги у зв'язку з тим, що така допомога надається лише один раз.
  У встановленому законодавством  порядку здійснюються:
  — відкриття рахунків, реєстрація, облік зобов'язань в органах Казначейства та операції, пов'язані з використанням коштів;
  — відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про використання коштів;
  — складення та подання фінансової звітності про використання коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням.
  Порядок затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 535, що набрала чинності з дня офіційного опублікування – 22 жовтня 2014 року (опубліковано: "Урядовий кур'єр" від 22.10.2014 року № 195).

  Переглядів: 1480 Теги: , повернутись
  24 Жовтня 2014