Новини

 • Зміни у процедурі відведення землі

  Президент підписав Закон України від 02.10.2012 року № 5395-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури відведення земельних ділянок та зміни їх цільового призначення" (далі - Закон), який передбачає внесення змін до законодавчих актів, що регулюють процедуру відведення земельних ділянок і зміни їх цільового призначення, а саме:
  Земельного кодексу України;
  Закону України "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення";
  Закону України "Про охорону культурної спадщини";
  Закону України "Про землеустрій";
  Закону України "Про Державний земельний кадастр".
  Закон вдосконалює процедуру відведення земельних ділянок та зміни їх цільового призначення.

  Так, змінити цільове призначення земельної ділянки тепер можна за проектом землеустрою щодо її відведення.

  Нагадаємо, що на сьогодні проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок складаються у разі надання, передачі, вилучення (викупу), відчуження земельних ділянок.

  Зміна цільового призначення земельних ділянок державної або комунальної власності належить до повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування. Вищезазначені органи приймають рішення про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та передачі цих ділянок у власність або надання у користування.

  Відмова Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування у зміні цільового призначення земельної ділянки або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.

  Цільове призначення земельних ділянок приватної власності змінюється за бажанням їх власників та погодженням відповідних територіальних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, а саме:

  земельних ділянок у межах населеного пункту, — сільською, селищною, міською радою;

  земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, — районною державною адміністрацією (якщо вона утворена), а щодо земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, що не входять до території району, — Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласною державною адміністрацією.

  Дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення приватної земельної ділянки, цільове призначення якої змінюється, від цих органів не потрібен.

  По-новому викладено порядок та терміни погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, встановлено терміни погодження та підстави для відмови, конкретизовано повноваження органів виконавчої влади з цього питання.

   Закон скасовує комісії з питань погодження документації із землеустрою, що функціюють при районних державних адміністраціях та міських радах міст обласного значення. Замість цього, встановлюється, що проекти відводу земельних ділянок узгоджуються:

  - у всіх випадках - органом земельних ресурсів,
   
  - у випадку, коли на ділянці розташований об'єкт будівництва або планується розташування такого об'єкта - органом містобудування та архітектури,
   
  - у разі відведення ділянки природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення - природоохоронними органами,
   
  - у разі відведення ділянки історико-культурного значення - органом охорони культурної спадщини,
   
  - у разі відводу земель лісогосподарського призначення - органом лісового господарства,
   
  - у разі відведення земель водного фонду - органом водного господарства.
  Нововведенням є також затвердження детального переліку документів, які повинні бути включені до проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

  Ці норми мають спростити процедуру оформлення земельних ділянок у власність, користування, зміни їх цільового призначення, удосконалення порядку розроблення, погодження та затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

  Закон набирає чинності через місяць з дня його опублікування (опубліковано: Голос України, 06.11.2012 № 209). Отже, Закон набере чинності 6 грудня 2012 року, крім пункту 2 розділу ІІ, який набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону - 7 листопада 2012 року відповідно.

  Переглядів: 3266 Теги: , повернутись
  12 Листопада 2012