Новини

 • Діяльність, формування та підпорядкування уряду України по-новому

  Верховна Рада ухвалила Закон України від 27.02.2014 року № 794-VII "Про Кабінет міністрів України" (далі - Закон), який визначає організацію, повноваження та порядок діяльності Уряду відповідно до перерозподілених повноважень згідно з новою редакцією Конституції України.
  Так, Закон передбачає, що посадовий склад (кількість та перелік посад) новосформованого Уряду визначається Верховною Радою України за поданням Прем'єр-міністра України (а не Президентом, як було до цього) одночасно з призначенням персонального складу Уряду у встановленому Законом порядку. Таке подання Прем'єр-міністра може вноситися єдиним списком. При цьому подання щодо окремих кандидатур на посади, зазначені в поданні щодо посадового складу, може вноситися окремо. Крім цього, за поданням Прем'єр-міністра України парламент може призначати міністрами осіб, які не очолюють міністерств (не більше двох таких міністрів).
  Міністр оборони України і міністр закордонних справ України призначаються на посаду Верховною Радою України за поданням Президента України.
  Сам Прем'єр-міністр України призначається на посаду Верховною Радою України за поданням Президента України, а не Президент за згодою більше ніж половини від конституційного складу Парламенту, як було раніше.
  Подання про призначення парламентом на посаду Прем'єр-міністра Президент України вносить за пропозицією коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, до складу якої входить більшість народних депутатів у строк не пізніше ніж на п'ятнадцятий день після надходження такої пропозиції. Голосування в парламенті щодо призначення Прем'єр-міністра проводиться в поіменному режимі, а рішення про призначення оформлюється постановою Верховної Ради України.
  Посади членів Уряду належать до політичних посад, на які не поширюється трудове законодавство та законодавство про державну службу.
  У разі прийняття Урядом рішення про утворення, реорганізацію або ліквідацію міністерства посадовий склад Уряду вважається зміненим з дня прийняття такого рішення.
  Підставами для відставки Уряду є:
  - прийняття Верховною Радою України резолюції недовіри уряду;
  - відставка Прем'єр-міністра;
  - смерть Прем'єр-міністра.
  Крім того, Кабінет Міністрів України складає повноваження перед новообраною Верховною Радою України.
  Визнано таким, що втратив чинність, одноіменний Закон України від 07.10.2010 року № 2591-VI "Про Кабінет міністрів України".
  Закон набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування – 2 березня 2014 року (опубліковано: "Голос України" № 39 від 01.03.2014 року).

  Переглядів: 1493 Теги: , повернутись
  06 Березня 2014