Новини

 • Підстави визнання недійсним рішення загальних зборів кооперативу

  Верховний Суд України розглянув справу за позовом члена кооперативу до кооперативу про визнання недійсним рішення загальних зборів.
  Позовні вимоги обґрунтовувались, зокрема, тим, що на зборах не було кворуму для їх проведення, а члени кооперативу не були повідомлені про час, місце проведення і порядок денний зборів.
  Розглядаючи дану справу, Верховний Суд України зазначив, що за змістом ст. 15 Закону України "Про кооперацію" (N 1087-IV від 10.07.2003 р.) і статуту кооперативу для проведення загальних зборів членів кооперативу і прийняття цими зборами правомочних рішень необхідно дотриматися процедури і строків скликання загальних зборів, забезпечити особисту присутність на зборах більшості від загальної кількості членів кооперативу та особисте голосування більшості (простої чи кваліфікованої) присутніх на зборах членів кооперативу при прийнятті рішення.
  У випадку недотримання органами кооперативу вимог Закону і статуту про порядок скликання і проведення зборів, право відсутніх членів кооперативу на участь у зборах і голосуванні вважається порушеним та підлягає захисту.
  Однак, зважаючи на те, що суди попередніх інстанцій не встановили, чи всі члени кооперативу були у встановленому Законом порядку повідомлені про скликання загальних зборів та про порядок денний, в який спосіб здійснювалось таке повідомлення, кількість членів кооперативу, які були присутні на зборах і особисто взяли участь у голосуванні за прийняті зборами рішення, Верховний Суд України зазначив, що висновки судів про порушення прав позивача у зв'язку з недотриманням порядку скликання і проведення загальних зборів не можна визнати законними і обґрунтованими.
  На підставі викладеного, Верховний Суд України скасував ухвалу суду касаційної інстанції, а справу передав на новий касаційний розгляд.

  Переглядів: 1846 Теги: , повернутись
  14 Березня 2014