Новини

 • Зміни в законодавстві щодо добровільної сплати єдиного соціального внеску

  Верховна Рада внесла зміни деяких законів України щодо добровільної сплати єдиного внеску, що запроваджують механізм, за яким наші громадяни, які працюють за кордоном чи на іноземні компанії, зможуть добровільно сплачувати єдиний внесок, від якого тепер залежить пенсія.
  Відповідних змін зазнали:
  - Закон України "Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування";
  - Закон України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування";
  - Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування".
  Зокрема, коментованим Законом передбачено, що до категорії платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску, віднесені особи, які досягли 16‐річного віку та не належать до платників єдиного внеску, в тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України.
  Так, змінами до ст. 9 ЗУ "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" урегульовано порядок зарахування Пенсійним фондом сум єдиного внеску у ситуації, коли єдиний внесок сплачується в іноземній валюті розташованими за межами України підприємствами, установами, організаціями (у тому числі міжнародними) за працюючих у них громадян України та громадянами України, які працюють або постійно проживають за межами України, відповідно до договорів про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі — договір про добровільну участь).
  Ст. 10 ЗУ "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування", якою встановлено порядок добровільної сплати ЄСВ, доповнена новою частиною, згідно з якою договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року). При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та більше суми єдиного внеску, розрахованого виходячи з максимальної величини бази нарахування на дату укладення договору.
  Змінами до ЗУ "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" уточнено, що добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування здійснюється відповідно до укладеного договору про добровільну участь.
  Відповідно до змін, унесених до ч. 4 ст. 40 ЗУ "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", формула розрахунку суми заробітної плати (доходу) застрахованої особи, з якої фактично сплачено єдиний внесок за місяць, що зазначена у ч. 4 ст. 40 ЗУ "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" застосовується також при обчисленні заробітної плати (доходу) громадян України, які працюють у розташованих за межами України підприємствах, установах, організаціях (у тому числі міжнародних) та уклали договори про добровільну участь.
  Закон від 04.04.2013 року № 184-VII "Про внесення змін до деяких законів України щодо добровільної сплати єдиного внеску" набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування – 28 квітня 2013 року (опубліковано: "Голос України" від 27.04.2013 року №№ 82-83).

  Переглядів: 1618 Теги: , повернутись
  08 Червня 2013