Новини

 • Укртрансінспекція зупинятиме та перевірятиме транспорт без участі ДАІ

  Зупинення транспортного засобу (далі — ТЗ), що здійснює автомобільні перевезення пасажирів та вантажів, здійснюється для проведення рейдової перевірки посадовою особою Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті (далі - Укртрансінспекції) або її територіального органу  в будь-який час на маршруті руху. Таке зупинення здійснюється у форменому одязі за допомогою сигнального диска (жезла).
  Так, зупинення ТЗ здійснюється посадовою особою Укртрансінспекції (далі — посадова особа):
  1) для перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт;
  2) у разі виявлення нею таких порушень Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та/або Правил перевезення вантажів автомобільним транспортом в Україні:
  - посадки (висадки) пасажирів у невстановлених місцях, порушення в розміщенні візуальної інформації на автобусах, перевезення пасажирів на міжобласних маршрутах без надання їм місць для сидіння, експлуатації таксі з порушенням вимог законодавства щодо облаштування, експлуатації ТЗ, що здійснює перевезення пасажирів та/або вантажів з явними ознаками технічної несправності;
  - характеру руху ТЗ, що викликає підозру в спроможності водія керувати ним (різка зміна напрямку руху та (або) швидкісного режиму);
  - відсутності номерних знаків на ТЗ, наявності даних, що свідчать про причетність ТЗ, водія, пасажирів до скоєння ДТП.
  Під час звернення до водія посадова особа зобов’язана:
  1) привітатися;
  2) назвати свою посаду і прізвище;
  3) пред’явити службове посвідчення, направлення на перевірку;
  4) повідомити про причину зупинення транспортного засобу.
  У свою чергу водiй транспортного засобу зобов’язаний надавати на час перевiрки посадовiй особi документи, на пiдставi яких здiйснюється перевезення, виконувати вимоги посадової особи, передбаченi Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, та розпочинати рух лише з дозволу посадової особи iнспекцiї.
  Перевірка одного ТЗ проводиться протягом не більше 1 години.
  У разi, коли пiд час проведення перевiрки виявлено порушення законодавства про автомобiльний транспорт, складається акт та/або протокол про адмiнiстративне правопорушення; в разi виявлення порушень правил перевезення великогабаритних, великовагових i небезпечних вантажiв складається акт та iнформується вiдповiдний пiдроздiл МВС.
  Крім цього, внесено низку змін до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті. Зокрема, згідно із змінами до п. 14, рейдова перевірка транспортних засобів проводиться в будь-який час на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах руху, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, місцях здійснення габаритно-вагового контролю, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, на інших об’єктах, що використовуються суб’єктами господарювання для забезпечення діяльності автомобільного транспорту.
  Постанова Уряду від 20.05.2013 року № 422, що затверджує Порядок зупинення транспортного засобу, що здійснює автомобільні перевезення пасажирів та вантажів, посадовими особами Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті та її територіальних органів, набрала чинності з дня офіційного опублікування - 3 липня 2013 року (опубліковано: "Урядовий кур’єр" від 03.07.2013 року № 116).

  Переглядів: 1843 Теги: , повернутись
  10 Липня 2013