Новини

 • Генеральна прокуратура України розяснила, як буде організовуватися діяльність та межі компетенції військових прокуратур

  Так, згідно з наказом Генеральної прокуратури України (далі - ГПУ) від 29 серпня 2014 року № 12гн "Про особливості діяльності військових прокуратур" контролем та підвищенням ефективності військових прокуратур буде займатися Головна військова прокуратура (на правах самостійного структурного підрозділу ГПУ). Її нагляд поширюється і на органи військового управління, повноваження яких поширюються на всі з'єднання, військові частини, навчальні заклади, установи та організації, розташовані на території держави (крім видів Збройних Сил України).
  Військові прокурори повинні забезпечувати нагляд за додержанням і застосуванням законів військовими прокуратурами Центрального, Південного та Західного регіонів. Своїми наказами вони розмежовують власні повноваження та повноваження підпорядкованих військових прокурорів.
  В умовах запровадження надзвичайного, воєнного стану або проведення антитерористичної операції із залученням з'єднань, військових формувань, місцем постійної дислокації яких є територія в межах військового гарнізону, - особовий склад військових прокуратур може відряджатися до районів розташування цих з'єднань.
  Діяльність військових прокурорів передусім спрямована на визначені коментованим наказом питання військової справи. У межах компетенції військові прокурори здійснюють нагляд за додержанням законів та розслідування кримінальних правопорушень у військовій сфері, координують діяльність військових формувань. Також вони проводять особистий прийом засуджених, які у батальйоні, на гауптвахтах Військової служби правопорядку у Збройних Силах України.
  Спори про підслідність вирішуються прокурорами обласного рівня, а якщо прокурори не дійшли згоди, - заступником Генерального прокурора України (Головним військовим прокурором).
  Що стосується процесуальних моментів, то в разі отримання відомостей про наявність підстав для застосування прокурорських представницьких повноважень позови в суд направляються за підписом керівництва прокуратур усіх рівнів. Позови в інтересах держави в особі центральних органів виконавчої влади пред'являються військовим прокурорам регіонів та підпорядкованим їм військовим прокурорам. Їм забезпечується участь у розгляді справ у судах першої інстанції за їх позовами та вступ в розгляд справ, в яких сторони і предмет спору відносяться до закріпленого за ними напрямку діяльності.
  Апеляційні скарги подаються керівникам прокуратур. Військовим прокурорам, у свою чергу, повинно забезпечуватися участь у розгляді апеляцій.
  Касаційні скарги вносяться військовим прокурорам, які пред'являли позови, або за погодженням з ними прокурорам, які брали участь у розгляді справ в апеляційних судах.
  Нагадаємо, Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" щодо утворення військових прокуратур" набрав чинності 24 серпня 2014 року.

  Переглядів: 2863 Теги: , повернутись
  23 Вересня 2014