Новини

 • Мобілізція: права, обовязки, соціальні гарантії

  Зважаючи на ситуацію, що склалася в Україні, тема мобілізації військовозобов'язаних вийшла на перший план. І хоча сьогодні часто лунають слова: мобілізація, навчальні збори, військова підготовка, воєнний стан — чітко розмежувати ці поняття може далеко не кожний. Логічним є і виникнення запитань, на зразок: як оплачувати працівнику, якого мобілізовано, час його відсутності на роботі?
  25 березня 2014 року Мін'юст надав роз'яснення щодо прав та обов'язків військовозобов'язаних під час проходження зборів та резервістів під час виконання ними обов'язків служби у військовому резерві, а також стосовно прав та обов'язків, соціального та правового захисту військовослужбовців, прийнятих на військову службу в добровільному порядку (за контрактом).
  Зокрема, у роз'ясненні зазначається, що за призваними на збори військовозобов'язаними на весь період зборів та резервістами на весь час виконання ними обов'язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до місця їх проведення та назад, зберігаються місце роботи, а також займана посада й середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форм власності.
  Стосовно прав та обов'язків, соціального та правового захисту військовослужбовців, прийнятих на військову службу в добровільному порядку (за контрактом), серед іншого, вказується, що:
  - громадяни України для виконання обов'язків, пов'язаних із взяттям на військовий облік, призовом або прийняттям на військову службу, а також особи, які направляються районними (міськими) військовими комісаріатами на медичний огляд (медичне обстеження в амбулаторних або стаціонарних умовах), лікування, звільняються від роботи на час, необхідний для виконання зазначених обов'язків та перебування в лікувальному закладі охорони здоров'я, зі збереженням за ними місця роботи, займаної посади та середньої заробітної плати.
  Права та обов'язки військовозобов'язаних під час проходження зборів та резервістів під час виконання ними обов'язків служби у військовому резерві встановлюються Законом України "Про військовий обов'язок і військову службу", іншими нормативно-правовими актами. Так, Порядок і розміри грошового забезпечення та заохочення військовозобов'язаних та резервістів визначено постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2006 року № 1644;
  - із громадянами, які добровільно вступають на військову службу, укладається контракт про проходження громадянами України військової служби, у якому, серед іншого, визначаються права та обов'язки військовослужбовця, термін дії контракту.
  Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців і членів їх сімей визначені Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".

  Переглядів: 1587 Теги: , повернутись
  08 Квітня 2014